Ajalugu

1. septembril 1971. aastal avati Tallinna 12. Lastepäevakodu aadressil Sütiste tee 8. Lasteaias on ujula. Lastepäevakodu juhataja aastani 1980 oli Ella Pross, kes omas ENSV teenelise õpetaja tiitlit.

1980. aastast alates oli juhataja Aino Koržets.

1988.aastal, kui laste arv vähenes, toodi Mustamäe Haridusosakonna korraldusel Tallinna 54. Keskkoolist (praegusest Tallinna Saksa Gümnaasiumist) lastepäevakodu ruumidesse kolm esimest klassi. Kool kasutas ruume 2000.a. juunini. Ühest klassiruumist renoveerisime samal aastal spordisaali.

Aastatel 1997-2007 juhtis lasteaeda Pille Siimpoeg.

1997. aastal muudeti Tallinna 12. Lastepäevakodu nimetus Tallinna Lastepäevakoduks Vesiroos ja 1999. aastal Tallinna Lasteaiaks Vesiroos. Me püüame olla oma nime väärilised.

Vesiroosi õis on avatud, puhas, siiras, lootust ja armastust täis, kaunis ja omanäoline, just selline on väike laps.

Alates 2007. aasta augustist on lasteaia direktor Jaanika Raudsepp.


Traditsioonid

Lasteaial on oma sümboolika: logo, lipp, laul ja muinasjutt. Igal rühmal on oma nimi ja logo.

VESIROOSI LAUL

Lasteaial on soodne asukoht: paikneme elamurajooni sees, kuid siin on looduslikult vahelduv pinnamood ja rohelus, ning naabruses on Sütiste parkmets, mis loob soodsad võimalused õppekäikudeks, matkadeks, sportimiseks ja muusikategevusteks.

Peale igapäevase õppe- ja kasvatustegevuse on lasteaias populaarsust võitnud pere- ja spordiüritused ning kalendritähtpäevade tähistamised. Mitmed üritused ja tegevused on muutunud aastatega traditsiooniks: